Blog


Wszystko o falownikach. Aplikacje - zasada działania - recenzje

Podłączanie karty enkoderowej do falowników Delta C2000

Po zakupie odwiedził nas klient z prośbą o pomoc w podłączeniu enkodera silnika do falownika Delta Electronics VFD-C2000. Uważam, że może ten artykuł naświetlić kilka kwestii.


Przewody do falowników - przetwornic częstotliwości

Szereg klientów już jest na ten fakt uczulonych, ale większość dalej wyznaje zasadę, że silnik z falownikiem może pracować na zwykłym przewodzie... W artykule postaram się podać, że jest dokładnie odwrotnie.


Wagopakowarka na falowniku Delta VFD-E

Nie jeden raz zastanawiacie się "Jak to jest zrobione". Otóż dzisiaj będzie urządzenie nazywane Wagopakowarka. Dla znajomego klienta zaproponowaliśmy rozwiązanie, a dzięki temu on nie wielkim kosztem rozwiązał problem swojemu klientowi.


Sterowanie fontanny ogrodowej

Przyszła wiosna, a z nią potrzeba prac w ogrodzie. Skontaktował się z nami pan który chciałby unowocześnić swoją fontannę o pewne animacje. Z uwagi, że miał już zainstalowane dysze, a z pompami ustawiali się hydraulicy, ustaliliśmy zakres prac o układ składający się z z kilku falowników itp.


Czy wysokość napięcia zasilania falownika wpływa na hamowanie

Temat trochę teoretyczny, ale niedawno spotkałem się z takim zapytaniem podczas doboru falownika do szlifierki. Okazało się, że tak wiele się o tym nie pisze, a zagadnienie jest potrzebne.