Falownik do frezarki

Temat rzeka jednak do podjęcia decyzji trzeba wziąć informacje o samej charakterystyce pracy urządzenia. Przecież nie założymy falownik do frezarki stosowany w wentylacji itp.

Istotą każdej maszyny do obróbki jest stały moment obrotowy, a co za tym idzie prędkość obrotowa. Falowniki koniecznie wektorowe najlepiej dobierać z pętlą sprzężenia zwrotnego.

Eliminuje nam to niedoskonałości napędu. Sam falownik do frezarki powinien cechować się również możliwością podpięcia do danej instalacji czy samego silnika.

Dopiero po wstępnej weryfikacji możemy stwierdzić czy ten konkretny model będzie spełniał nasze oczekiwania.

Producentów falowników jest cała masa, ale tylko część jest odporna na duże przeciążenia podczas pracy. Pamiętajmy również, że w zależności od obrabianego detalu będziemy musieli korygować prędkość czasem w dość znacznym stopniu. Skrzynia biegów przy frezarce nie zawsze sprawi, że wstrzelimy się z obrotami i dlatego instalujemy falowniki do frezarek.

Jeśli modyfikowany obiekt jest starszej daty to prawdopodobnie na silniku nie posiada ani enkodera, ani resolvera. Prądnica tachometryczna też nie załatwi nam sprawy. W takim przypadku do naszego silnika konieczne będzie zainstalowanie enkodera.

Pamiętajmy jednak aby wybierać taki falownik do frezarki który zapewni nam wszystkie powyższe parametry.