Falowniki Siemens

Firma Siemens jest znana od wielu lat jako solidny producent automatyki przemysłowej. Urządzenia tej marki stosowane są z powodzeniem w większości branż przemysłowych. Nic więc dziwnego, że falowniki siemens z powodzeniem uznanie znalazły w automatyce przemysłowej. Falowniki Siemens stosowane są zarówno w aplikacjach dźwigowych, maszynowych czy HVAC. Przemienniki częstotliwości Siemens produkuje zarówno w wersjach na niskie jak i średnie napięcia AC. Znane są również falowniki DC. Ale po kolei.

Falowniki Siemens na niskie napięcia możemy podzielić na:

  1. Falowniki Micromaster
  2. Napędy SINAMICS V
  3. Napędy SINAMICS G
  4. Napędy SINAMICS S

Ad. 1 Falowniki Micromaster są znane od wielu lat producentom maszyn u urządzeń przemysłowych. Są uniwersalnymi przekształtnikami stosowanymi w większości aplikacji przemysłowych.

Ad. 2 Napędy SINAMICS V stosowane są w prostych, ekonomicznych aplikacji. W zależności od wersji również jako serwo.

Ad. 3 Napędy SINAMICS G to uniwersalnie falowniki stosowane nawet do mocy 2700kW. Zastosowanie znalazły w aplikacjach z pozycjonowaniem, rozproszonych czy HVAC.

Ad. 4 Napędy SINAMICS S określane również jako serwonapędy. Występują w 2 grupach. Podstawowej, czyli kompaktowy system do pozycjonowania lub modułowy do wielu osi.

Falowniki Siemens na średnie napięcia od 2,3kV do 13,8 kV produkowane są w zakresie mocy 150 kW do 120 MW. Napędy pracują w aplikacjach jedno i wieloosiowych. Są to:

  • ROBICON Perfect Harmony
  • SINAMICS GM150
  • SINAMICS SM120
  • SINAMICS SM150
  • SINAMICS GL150
  • SINAMICS SL150

Przekształtniki DC możemy podzielić na 2 typy przetwornic:

1. SINAMICS DC Master wykonany jako kompaktowy w zakresie mocy 6.3 do 2508 kW lub jako szafowy 6 kW do 30 MW.

2. SIMOREG DC-MASTER produkowany w zakresach mocy 6.3kW do 2500kW.