Wagopakowarka na falowniku Delta VFD-E

Nasze zlecenie opiewało na opracowanie układu sterowania do urządzenia nazywanego Wagopakowarką. W tym przypadku urządzenie miało na celu dozować sól do mieszanki posypującej drogi. 

Cały układ wyposażony był w sterownik PLC z modułem wagowym, panel HMI, akcesoria oraz falownik VFD004E43T. Nasz falownik pełnił funkcję zasilania podajnika soli. VFD004E43T jest wyposażony w Port RS485 i wewnętrzny sterownik więc za pośrednictwem panela HMI wpisywaliśmy bezpośrednio parametry. Algorytm sterowania był napisany w taki sposób, aby ważenie było jak najdokładniejsze przy zachowaniu maksymalnej wydajności.

Falownik więc pełnił funkcję ruch głównego ważenia, oraz dokładnego doważania. System sterowania został zamontowany w szafie hermetycznej z uwagi na środowisko w jakim pracuje.

Całościowo układ okazał się w pełni kompatybilny z pozostałymi maszynami. Nasze sterowanie przypadło również do gustu załodze gdyż wiele odciążyło cały proces, a co za tym idzie przyspieszyło całościowo. Wagopakowarka pracuje już kilka sezonów bez problemowo, a czynności serwisowe zamykają się w obsłudze mechanicznej.