Blog


Wszystko o falownikach. Aplikacje - zasada działania - recenzje

Falowniki LG

Dość popularne od jakiegoś czasu są falowniki LG lub jak niektórzy wolą falowniki LS. Urządzenia produkowane zarówno jako wersje ekonomiczne do prosych układów napędowych jak i zaawansowane z szeregiem dostępnych funkcji złożonych aplikacji.


Kiedy warto zastosować falownik

Zastosowanie falowników zasadne jest wtedy, gdy powstaje konieczność regulacji prędkości obrotowej silnika, łagodnego startu czy zatrzymania lub też ograniczenia prądu. Nowoczesne falowniki zabezpieczają silniki, mają mnóstwo funkcji dedykowanych dla różnych aplikacji oraz posiadają zainstalowane sterowniki logiczne.


Falownik do pompy wody

Niedawną aplikacją wdrażaną przez nas było wykonanie sterowania pompą do wody ze zmienną wydajnością w zależności od zapotrzebowania. Zastosowaliśmy falownik dedykowany aplikacjom HVAC ze zintegrowanym regulatorem PID.


Obwoluciarka - maszyna do papieru

Następne sterowanie które wykonywaliśmy do maszyny papierniczej - obwoluciarki było autorskie w każdym calu. Firma z którą współpracujemy specjalizuje się w wykonywaniu prototypowych i zarazem nietypowych maszyn opartych m.in. o falowniki...


Linia transportu palet

Autorski projekt który został przez nas zrealizowany obejmował sterowanie dość rozległym systemem transporterów palet. Układ wykonany został na kilkudziesięciu falownikach Lenze...